<<< 1 >>>

GG: 1988631 1988631

Ner Poddębice - Start                                                                                            13.05.

Po dwóch remisach najwyższa pora na wygraną! Ale wcale nie będzie łatwo. Ner jest drużyną

środka tabeli i u siebie ma niezły bilans 7-3-3. Jednak przegrywa mecze z zespołami

czołówki i może to być dla nas dobrym znakiem. Jesienią wygraliśmy z nimi po ciężkim meczu 2:1. W poprzednim sezonie zremisowaliśmy bezbramkowo u siebie, a na wyjeździe zwyciężyliśmy aż 5:0. Ner nie wydaje się być w najwyższej formie. Świadczą o tym dwa ostatnie przegrane

mecze, w których nawet nie zdobył gola. Liczę na 3 punkty. Teraz każda ich strata może się  okazać decydująca w walce o awans do IV ligi.

Wyniki 28 kolejki                                                                                                14.05.

Sparta Dobrzelin - Rosanów            2:5    Klimczak,Michalak - Bryl 2,Abramczyk,Kliszczyński,Szamanek

UKS SMS Łódź     - HAS Wartkowice     3:1    Nowosielski 2, Dziuba - Śludkowski
Orzeł Łódź       - MKS Kutno          1:2    Jędras — Kowalski, Jakubowski
Różyca           - Zawisza Rzgów      2:4    Janeczko, Wieczorek — Mędrek 2, Soszyński 2
Ner Poddębice    - Start Łódź         1:4    Stefański — Krawczyk 2, Ignatowicz, Kozibura
KKS Koluszki     - PTC Pabianice      3:0    Łapin 2, Warchoł
Justynów         - Stal II Głowno     6:1    Szymczak 3, Górowski, Kępka, Radwański — Uzoma
Orzeł Parzęczew  - Uniejów Ostrowsko  4:0    Olczyk 2, Lasota, Sobczak
Zjednoczeni Str. - Start Brzeziny     1:0    Wnuk

SKOMENTUJ

Ner - Start  1:4 (1:1)                                                                                           14.05.

Data: 14.05.2005,16
Miejsce: Stadion Neru, ul.Mickiewicza
Widzów: 70.
Pogoda: 16, pochmurno.

Gole: 1:0-Krawczyk(21), 2:1-Kozibura(47), 3:1-Krawczyk(50), 4:1- Ignatowicz(68)k.

Skład: Tyburski - Baraniecki(48,Ignatowicz), Krogulski, Bednarek - Różniata, Kozibura(62,

Fenger), Olejniczak, Pajor, Bancerz(57,Suliński) - Kabat, Krawczyk(72,Rybarczyk)

Żółte kartki: Różniata

Opis: Po dwóch remisach piłkarze Startu odnieśli w końcu zwycięstwo. Mecz był dość ciekawym

widowiskiem. Gra toczyła się pod dyktando Startu i Ner miał niewiele do powiedzenia. Pierwsza połowa była bardziej wyrównana. Pierwszą bramkę zdobył Daniel Krawczyk, po którego strzale z

16 metrów piłka wpadła tuż przy słupku do siatki. Po 10 minutach był już remis po indywidual-

nej akcji zawodnika Neru. Nasi zawodnicy próbowali strzałów z dystansu, ale były one bardzoniecelne. Drugą odsłonę meczu zaczął Start od mocnego uderzenia.W 47 minucie Jarosław Kozibura strzelił z pierwszej piłki z 20 metrów, piłka odbiła się od obrońcy, czym zmyliła bramkarza i znalazła

się w bramce. 3 minuty później Krawczyk przejął piłkę na 16 metrze i bramkarz nie zdążył z

interwencją po jego silnym strzale. W 64' piłka po główce Rafała Kabata zatrzymała się na   poprzecce. W 68' było już 4:1. Rzut karny pewnie wykorzystał Rafał Ignatowicz po faulu na

Pawle Różniacie, który wzbudził wśród publiczności wiele kontrowersji. Po osiągnięciu trzyb- ramkowej przewagi Start zwolnił tempo akcji i spokojnie kontrolował grę. W ostatnich minutach

wyraźnie rozluźnił szyki obronne i gospodarze mieli kilka znakomitych okazji bramkowych, któ-

rych jednak nie potrafili wykorzystać. Rozmiar i styl w jakim Łodzianie odnieśli zwycięstwo dobrze wróży przed kolejnym spotkaniu na szczycie w najbliższą sobotę z Różycą.

SKOMENTUJ

Start - Różyca  2:0 (1:0)                                                                                        21.05.

Gole: Krawczyk(38), Pajor(73).

Skład: Olczyk - Bednarek, Krogulski, Bernat -  Różniata(46,Suliński), Kozibura, Olejniczak,

Pajor(83,Baraniecki), Bancerz(63,Fenger) - Kabat(76,Rybarczyk), Krawczyk.

Widzów: 70.

Pogoda: 22, słonecznie.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Świętej Teresy musieli oglądać mecz na stojąco i to w wyznaczonym miejscu na trybunach. Jest to efekt kary ŁZPN w związku z zajściami po meczu z Koluszkami. Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Startu. Łodzianie w pełni kontrolowali grę, jednak ciężko było im stwarzać sobie klarowne sytuacje podbramkowe. Pierwszy sygnał do ataku dał w 23’ Jarosław Kozibura, po którego strzale z 20m piłka o centymetry minęła słupek bramki. W 32’ bramkarz Różycy w ostatniej chwili powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję Rafała Kabata. W 38’ padła w końcu upragniona bramka. Kozibura podał do Daniela Krawczyka, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. Goście tylko raz, w tej części meczu, poważnie zagrozili bramce Jakuba Olczyka kiedy to Łukasz Bednarek wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki.

Druga połowa była już mniej ciekawa. Start kontrolował grę, a Różyca próbowała wyrównać, lecz czyniła to bardzo nieporadnie. Najlepszą okazję miała w 67’, ale zawodnik gości nie trafił z kilku metrów do siatki. Drugi gol dla Startu ostatecznie załamał gości. Kabat dośrodkował w pole karne, gdzie najsprytniejszy okazał się Piotr Pajor, który z 5m strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce. Miało to miejsce w 73’. Przy odrobinie szczęścia Start mógł wygrać wyżej. W 78’ Marcin Olejniczak strzelił z 18m w słupek, a po chwili, po błędzie bramkarza, próba jego przelobowania przez Koziburę zakończyła się na poprzeczce. W grze Różycy widać było, że przystąpiła do meczu z małą wiarą w odniesienie korzystnego rezultatu. Zwycięstwo Startu nie podlegało w żadnym momencie dyskusji.

Już w środę kolejny ważny mecz ze Zjednoczonymi w Strykowie.

Wyniki 29 kolejki                                                                                                 21.05..

Start Łódź — Różyca       2:0   Krawczyk, Pajor

Zawisza    - Zjednoczeni  2:1   Gałecki, Soszyński — Wnuk

Justynów   - Sparta       1:0   Kacperek

Stal II    - Koluszki     1:3   Mostowski — Gajek, Jakubowski, Warchoł

PTC        - Ner          0:0

Start B.   - Orzeł Ł.     5:1   Bernat 4, Jarzębowski — Zapaśnik

Kutno      - Orzeł P.     4:0   Górczyński, Kowalski, Majtczak, Więcek

Uniejów    - UKS SMS      1:8   Piaseczny — Nowosielski 6!, Bal 2